Results from the 2015 Morris Open

RESULTS FROM THE 2015 MORRIS OPEN

GOLD MEDALS
Jennifer Allan – No Test (WB) Girls Freeskate
Richard Breitweiser – Adult Gold Men Freeskate
Pamela Federbusch – Adult Master Ladies Freeskate
Kyoko Hikita – Adult Silver Ladies
Emma Jang – Junior Ladies Short/Junior Ladies Freeskate
Amanda Kalluf – Preliminary (WB) Girls Freeskate
Kenneth Lai – Intermediate Men Short
Chelsea Mischuk – Novice Ladies Short/Novice Ladies Freeskate
Olivia Parelli – Freeskat e 4 Program
Victoria Parelli – Freeskate 1 Program
Adrian Vecchio – No Test (WB) Boys Freeskate
Anna Vernikov – Intermediate Ladies Short
Robert Yampolsky – Juvenile Boys Freeskate

SILVER MEDALS
Alexandria Dionisio – Basic 2 Program
Norie Kashimura – Adult Silver Ladies
Jonathan Lai – Intermediate Men Short
Lena Lewis – Pre Silver Solo Pattern Dance
Julie Neerhout – Novice Solo Combined Pattern Dance

Francesca O’Brien – Basic 4 Program
Taylor Ricca – Juvenile Girls (QR)
Natalia Rusin – Pre Preliminary (WB) Freeskate
Eliana Schach – Intermediate Ladies Short
Laya Tuazon – Preliminary (TT) Freeskate
Brooke Tufts – Intermediate Ladies Short
Lana Utley – Pre Juvenile (WB) Freeskate
Tiffany Wu – Senior Solo Combined Dance/Gold Solo Pattern Dance
Haley Yao – Novice Ladies Freeskate

BRONZE MEDALS
Ava Battaglia – Pre Preliminary (WB) Freeskate
Sofia Cadabel – Basic 3 Program
Cassidy Herko – Pre Juvenile (WB) Freeskate (QR)
Alexa Nazarko – Novice Ladies Short
Julie Neerhout – Pre Gold Solo Pattern Dance
Taylor Ricca – Juvenile Girls (Trophy Round)
Jordan Schneider – Preliminary (TT) Freeskate
Brooke Tufts – Intermediate Ladies Freeskate

OTHER PLACINGS
4th Place – Taylor Ricca – Intermediate Ladies Short
4th Place – Anna Vernikov – Intermediate Ladies Freeskate
4th Place – Alexa Nazarko – Novice Ladies Freeskate
4th Place – Chloe Gunther – Freeskate 2 Program
4th Place – Jonathan Lai – Bronze Solo Pattern Dance
4th Place – Kenneth Lai – Bronze Solo Pattern Dance
4th Place – Maliah Utley – Pre Juvenile (WB) Freeskate
4th Place – Cassidy Herko – Pre Juvenile (WB) Freeskate (FR)
5th Place – Katie Zhang – Juvenile Girls Freeskate
6th Place – Anna Sophia O’Brien – Preliminary Solo Pattern Dance
7th Place – Summer Kaminski – Juvenile Girls Freeskate
7th Place – Veronica Voronkov – Pre Preliminary (WB) Freeskate
8th Place – Eliana Schach – Intermediate Ladies Freeskate
10th Place – Shea Ross – Intermediate Ladies Short
10th Place – Bobbie Waugaman – Intermediate Ladies Short
12th Place – Shea Ross – Juvenile Girls Freeskate
13th Place – Jillian Falletta – Juvenile Girls Freeskate