Results of the 2013 Garden State Games

Results of the 2013 Garden State Games

Click Link:

Results 2013 Garden State Games

North Jersey FSC Results of the 2013 Garden State Games

 Gold Medals

 Nickolett Albrechtovics, Juvenile Girls Group A

Ava Sloboda, Intermediate Ladies Group A

Megan Belgrave, Intermediate Ladies Group B

Anastasiya Kononenko, Senior Ladies

Anastasiya Kononenko, Senior Ladies Short

Ava Sloboda, Intermediate Ladies Short Group A

Megan Belgave, Intermediate Ladies Short Group B

Jillian Faletta, Preliminary Spins

Riley Marmon, Preliminary Test Track

Farah Way, PreJuvenile/Juvenile Spins

Julia Hagan, No-Test Artistic

Kristina Haviland, Beginner Compulsories

Farah Way, Juv Compulsories

Jillian Faletta, Pre Pre Compulsories

Amanda kalluf, Pre-Preliminary Group A

Kyoko Hikita, Silver Ladies

Jennifer Allan, Freeskate 3 Compulsories

David Lease, Bronze Men

Julie Neerhout, Silver Solo Dance

Jeana Fermi, Basic Elements 4

Noelle Butera, Basic Elements 6

Jeana Fermi, Basic 4

Jordan Schneider, Freeskate 4

Mary Beth Rubin, Master’s ladies

 

Silver Medals

Brooke Tufts, Juvenile Girls Group A

Alexa Nazarko, Juvenile Girls Group D

Alexandra Zimmerman, Intermediate Ladies Group B

Lari Estridge, Novice Ladies

Lari Estridge, Novice Ladies Short

Christian Villarie, PreJuvenile Test Track

Andrea Quinones, Pre Pre Compulsories

Rachel Schneider, No Test Group B

Carolyn Chiu, Pre-Preliminary Group B

Noelle Butera, Basic 6

Olivia Perelli, Freeskate 1

 

Bronze Medals

Taylor Ricca, Juvenile Girls Group C

Alexandra Zimmerman, Intermediate Ladies Short Group B

Julia Hagan, PrePreliminary Test Track

Riley Marmon, PreJuv Artistic

Tessa Lytle, Pre-Preliminary Group B

Rachael Russo, Basic Elements 4

Norie Kashimura, Silver Ladies

Victoria Haviland, Basic 3

Rachel Russo, Basic 4

Jennifer Allan, Freeskate 3

 

Other Results

4th Pl: Anna Faro, Juvenile Girls group D

4th Pl: Rachel Sullivan, Intermediate Ladies Group A

4th Pl: Sheridan Figueroa, Pre Juvenile

5th Pl: Cassidy Herko, Preliminary

5th Pl: Katie Zhang, Juvenile Girls Group C

5th Pl: Katelyn Villarie, Juvenile Girls Group D

5th Pl: Rachel Sullivan, Intermediate Ladies Short Group A

5th Pl: Andrea Quinones, PrePreliminary Test Track

5th Pl: Jillian Faletta, Pre-Preliminary Group A

6th Pl: Farah Way, Juvenile Girls Group D

6th Pl: Kristina Haviland, PrePreliminary Test Track